Truskawkowo-bananowe smoothie dla zwycięzców

Truskawkowo-bananowe smoothie dla zwycięzców

Można śmiało powiedzieć, że wszyscy chcemy być zdrowi i czuć się świetnie. I prawdopodobnie wszyscy wiemy, że codzienne spożywanie dużej ilości roślin jest idealnym sposobem na zdrową dietę. Dlatego właśnie tak wielu z nas sięga po smoothie jako prosty sposób na zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie. Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś smoothies do swojego menu, zacznij od klasyki, smoothie truskawkowo-bananowego.


Smoothie truskawkowo-bananowe to podstawowy smak wszystkich smoothie. Banany (ulubiony owoc Amerykanów) w połączeniu z truskawkami (na drugim miejscu) tworzą ulubiony owocowy smoothie, który jest jasny, orzeźwiający, kremowy i pożywny. Smak jest tak wyrazisty, że z łatwością można dodać do niego więcej roślin bez uszczerbku dla pysznego smaku.

Cele związane z roślinami

Istnieje wiele powodów, dla których warto zwiększyć spożycie roślin. Rośliny dostarczają ważnych witamin, minerałów, błonnika, polifenoli i przeciwutleniaczy. Jeśli to nie jest wystarczający powód, ostatnie przełomowe badania nad zdrowiem jelit sugerują, że powinniśmy jeść ponad 30 różnych rodzajów roślin tygodniowo, aby wspierać zróżnicowany i zdrowy mikrobiom. A zróżnicowany, zdrowy mikrobiom jest bezpośrednio związany z naszym ogólnym zdrowiem i samopoczuciem. W rzeczywistości smoothie może być najlepszym przyjacielem Twojego mikrobiomu.

Jedz tęczę

Jeśli chcesz, aby w Twojej diecie znalazło się więcej roślin, smoothie truskawkowo-bananowe to dobry początek. Jego żywy smak z łatwością łączy się z innymi owocami, warzywami, orzechami i nasionami (również należącymi do rodziny roślin), dzięki czemu możesz zwiększyć zawartość błonnika i składników odżywczych - oraz odżywić swoje jelita - bez uszczerbku dla smaku. Ponadto rośliny są pełne żywych smaków i kolorów (oraz składników odżywczych!), które nauka może tylko próbować odtworzyć. Pomyśl o swoim smoothie jak o tęczy i dodaj do niego wszystkie możliwe "kolory" roślin, aby "zjeść tęczę". Każdy kolor rośliny ma inny profil zdrowotny i reprezentuje inne wartości odżywcze. Iw tym a różnorodność kolorów w swoim smoothie oznacza, że dostarczasz sobie wielu składników odżywczych.

Zwiększanie mocy

Wykorzystaj w pełni możliwości swojego smoothie, dodając do niego zdrowe tłuszcze, białko i oczywiście więcej roślin! Włączenie białka i tłuszczu do smoothie zapewni Ci dłuższą i trwalszą energię (2-3 godziny) w porównaniu z energią uzyskaną z samych owoców (jedna godzina lub mniej!). Zacznij od zdrowego smoothie truskawkowo-bananowego i dodaj do niego orzechy, nasiona, jogurt grecki lub białko w proszku.

Jeśli szukasz łatwego, pysznego, bogatego w składniki odżywcze smoothie pełnego owoców, warzyw i superfoods, wypróbuj Blendtopia Immunity. Zawiera on truskawkowo-bananowe pyszności w połączeniu z ananasem, borówkami, lnem i nasionami chia, które zapewniają trwałą energię. Dodatkowo zwiększa liczbę roślin, aby zapewnić maksymalne korzyści dla mikrobiomu. Przeczytaj to, aby poznać więcej pomysłów na pyszne i pożywne składniki do smoothie.

Pamiętaj, że to Ty jesteś twórcą smoothie, więc jeśli banany to nie Twoja działka, zacznij od truskawkowego i dopiero potem dodawaj kolejne rośliny. Jeśli w menu nie ma jagód, pysznym urozmaiceniem będzie smoothie bananowe (może być kremowe bananowe smoothie owsiane!). Wyobraź sobie, że Twój smoothie to kosz owoców, pełen żywych kolorów i smaków, i pozwól, by Twoje kubki smakowe były Twoim przewodnikiem.

Jaką strategię stosujesz, aby wprowadzić do swojej diety więcej roślin? Podziel się swoimi pomysłami i doświadczeniami w komentarzach poniżej. Pamiętaj , aby śledzić Blendtopia na Facebooku, aby pozostać w kontakcie, i śledź nas na Pintereście, aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów na utrzymanie naszego psychicznego, fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia.

Nikki Pearl, współpracownik redakcji