Dlaczego warto pić wyciskane soki?

Dlaczego warto pić wyciskane soki?

Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się soki. W związku rosnącym zainteresowaniem, producenci zadbali o to by półki sklepowe aż uginały się od tego typu produktów. Jednakże tak naprawdę, tylko własnoręcznie wyciskane soki przynoszą naszemu organizmowi niezliczoną ilość korzyści.

I to niezależnie od tego, czy są to napoje owocowe, czy też warzywne. Soki charakteryzują się właściwościami oczyszczającymi. W praktyce, oznacza to że usuwają one z organizmu wszystkie toksyny. Proces ten, określa się mianem detoksykacji i ma on niepodważalny udział w oczyszczaniu układu pokarmowego, w tym także jelit. To niepozorne działanie, pozwala znowu poczuć się lekko, ciesząc się jasnym umysłem i pogodnym nastrojem. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że świeżo wyciskane soki organizm traktuje jako paliwo. By jednak sok dostarczył ciału niezbędnej energii, musi być on poddany właściwej obróbce.

Niestety, producenci owocowych, warzywnych napojów często pomijają te aspekty, fundując konsumentom jedynie coś, co może zaspokaja pragnienie, jednak nie oferuje nic poza tym. Substancje przeciwdziałające powstawaniu wolnych rodników, które przyczyniają się do niszczenia i starzenia się komórek, zwiększając ich podatność na procesy nowotworowe. Mowa tu o przeciwutleniaczach, które także znajdują się w stu procentowych sokach warzywnych i owocowych. To właśnie one, stanowią najbogatsze źródło tych prozdrowotnych substancji. Cukry naturalne, to kolejny powód by decydować się na wyciskanie soków samodzielnie.

czy wyciskane soki są zdrowe? Fruktoza, zawarta w owocach i warzywach spożywana jest wraz z całą obfitością witamin, składników mineralnych, enzymów i substancji fitochemicznych, których nie ma w cukrze rafinowanym. Cukry naturalne dostarczają tyle samo energii, co przetworzone słodycze, ale nie wiążą się ze spożywaniem dodatkowych substancji chemicznych i tłuszczów co niekoniecznie dobrze wpływa na nasz organizm. Każdemu znane jest powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W związku z tym, wiele osób decyduje się na zażywanie sztucznych suplementów. Tymczasem, są to działania niepotrzebne. Wystarczy wprowadzić do codziennej diety warzywa i owoce w postaci soków, by cieszyć się zdrowiem przez długi, długi czas!