Kilka słów o dobrych wyciskarkach do soków

Kilka słów o dobrych wyciskarkach do soków

Szklanka świeżo wyciśniętego soku dostarcza nam mnóstwo witamin i cennych składników odżywczych. Taki pełen witamin sok najlepiej jest przygotować samodzielnie używając do tego dobrej jakości wyciskarki. Wiele osób myli to urządzenie z sokowirówką.

Są to jednak zupełnie odmiennie działające urządzenia, sok przygotowuje się w nich zupełnie inaczej. Sokowirówki pozwalają przygotować sok bardzo szybko, ale nie zawiera ona zbyt wielu składników odżywczych. Giną one pod wpływem rozdrabniania i wysokiej temperatury, która powstaje w czasie pracy. W wyciskarkach owoce lub warzywa nie są szatkowane, ale miażdżone. Sok jest więc wytłaczany, dzięki temu zachowuje wszystkie wartości odżywcze.

Wyciskarki nie należą do urządzeń wytrzymałych. Wybierając je warto stawiać więc na modele z wyższej półki cenowej. Oto przykłady wyciskarek, które są warte naszego zainteresowania.

wyciskarka Hurom HG 2G

Hurom HG 2G

To prosta w obsłudze wyciskarka wolnoobrotowa. Można ją łatwo rozebrać i wyczyścić. Do jej wykonania użyta została wysokiej jakości stal nierdzewna. Została wyposażona w zabezpieczenia, które nie dopuszczają do jej przegrzania i przypadkowego uruchomienia. Może pracować nieprzerwanie przez pół godziny. Producent dołącza do niej dwa rodzaje sit, dzięki czemu otrzymamy nie tylko sok, ale także mus. Urządzenie to kosztuje mniej więcej 2500 złotych.

Green Star Elite

Jest niewiele tańsza od poprzedniego modelu, kosztuje w granicach 2300 złotych. Proces uzyskania soku przebiega w przypadku tej wyciskarki trzy etapowo. Etap pierwszy to rozdrobnienie owoców, kolejny to jego zmiksowanie. Ostatni polega na zgnieceniu produktów. Sok, który otrzymamy jest bardzo bogaty w składniki odżywcze. Green Star Elite wyróżnia się bardzo prostą obsługą. Zatrzaski mocujące pozwalają ją rozebrać i ponownie złożyć dosłownie w kilka sekund. Jest to urządzenie pracujące z prędkością 110 obrotów na jedną minutę, pracuje więc bardzo szybko.

Angel

wyciskarka AngelTo wyciskarka zaliczana do urządzeń z bardzo wysokiej półki cenowej. Średnia cena tych wyciskarek to około 4000 złotych. Chociaż dostępny jest także model, który kosztuje jeszcze więcej. To Angel 8500S. Są to jednak urządzenia, które umożliwiają przygotowanie soku nie tylko z owoców, ale także z twardych warzyw korzeniowych oraz z ziół. Wyciskarki Angel wyróżniają się swoją budową. Uzyskamy z nich większe ilości soku dzięki trzystopniowym sitom i podwójnej liczbie świdrów. Są to modele wykonujące 86 obrotów w ciągu minuty, nie są więc zaliczane ani do wyciskarek szybko-, ani też do wolnoobrotowych.