Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki ?

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki ?

Jeśli chcemy spożyć dobrej jakości soki owocowe czy warzywne najlepiej będzie zdecydować się na użycie wyciskarek wolnoobrotowych. Dzięki nim rzeczywiście można przygotować taki sok, w którym wszystkie cenne składniki zostaną zachowane. Jeśli natomiast używać będziemy sokowirówki to trzeba się liczyć z tym, że sok będzie się bardzo szybko utleniał.

W czasie produkcji, gdy będzie dochodziło do odwirowania będzie pojawiał się problem w postaci dużej ilości tlenu. Dlatego dojdzie do sytuacji, w której sok zostanie nadmiernie natleniony. Wyciskanie daje nam możliwość uzyskania pełnej wartości odżywczej, przy minimalizowaniu ilości błonnika pokarmowego na rzecz cennych składników mineralnych oraz witaminowych. Wyciskarki nadają się doskonale do przygotowywania soków, ponieważ dają one możliwość wykorzystywania praktycznie wszystkich produktów.

Jest możliwość przygotowywania soków nie tylko z tradycyjnych owoców czy warzyw, ale również z takich produktów jak warzywa liściaste, zioła czy trawy pszeniczne. Picie takich soków będzie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim można bez problemu spożyć dzienną dawkę warzyw i owoców bez większych problemów. Soki jednocześnie są o tyle lepsze od warzyw czy owoców w zwykłej formie, ponieważ ich trawienie będzie przebiegać znacznie szybciej, dlatego na tą kwestię również trzeba zwracać uwagę.

zalety świeżych soków

W sokach znajdzie się między innymi duża ilość witaminy C, która ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Wydaje się, że świetnym rozwiązaniem będą także zielone soki, w których będzie wiele minerałów i witamin a także cenny dla ludzkiego organizmu chlorofil, który może wpływać na sprawność naszego układu odpornościowego oraz oczyszczenie naszego organizmu. Zielone soki mogą działać bardzo pozytywnie na działanie układu pokarmowego, dlatego każda osoba, która ma z tym problem powinna decydować się na spożywanie tego rodzaju soków.

Większości ludzi ma braki, gdy chodzi o minerały czy witaminy w organizmie i często nie spożywamy takich posiłków, które ułatwią nam nadrobienie tych właśnie braków. Jeśli będziemy chcieli poradzić sobie z takimi problemami warto spożywać sok ze świeżych owoców czy warzyw. Już jednak szklanka takiego soku dostarczy nam wiele cennych składników. Najlepiej więc wypracować w sobie pewien nawyk, by po takie soki sięgać regularnie. Jeśli uda nam się spożywać takie soki możemy być pewni, że rzeczywiście będą one pozytywnie działać na nasz organizm i będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem oraz zdecydowanie lepszym samopoczuciem.