Najlepsze soki: z sokowirówki czy z wyciskarki?

Najlepsze soki: z sokowirówki czy z wyciskarki?

Świeże soki nie tylko dla najmłodszych

Świeże soki owocowe uwielbia jaw szczególności dzieci, ale także dorośli polubią ich smak. Cały czas jeszcze trzeba przychylić się do zdania, że najlepsze modele wyciskarek do soku są dość drogie i zaliczyć je można do modeli luksusowych, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że soki kupowane w kartonach nie są dla nich żadną alternatywą. Najlepiej jest się postarać o urządzenie, które zaoferuje nam dobrą jakość soku produkowanego na miejscu, w domu. Żeby wybrać właściwe z nich, konieczne jest poznanie ich najważniejszych funkcji Zacząć trzeba oczywiście od określenia naszych własnych potrzeb.

Trzeba też zajrzeć na rynek i dowiedzieć się, co tam można znaleźć. Najlepsze podejście to ustalenie sobie zakresu cenowego i poszukiwanie w nim najlepszego urządzenia odnośnie naszych własnych potrzeb. Inne urządzenie będzie odpowiadało miłośnikom soku z jabłek, a inne wybiorą wielbiciele upłynnionych owoców leśnych.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest specjalnie trudny, co nie oznacza oczywiście, że przebiegnie zupełnie bez problemów i bez wysiłku. Trzeba też rozumieć, czym różni się sok uzyskiwany z wyciskarki do soków od soku uzyskiwanego z sokowirówek. Różnica jest bowiem bardzo duża.

Czego konkretnie dotyczy?

Przede wszystkim, w soku z sokowirówki nie ma cząstek owoców. Wszystkie fragmenty owoców zostaną odrzucone, chociaż trzeba dodać, że z częścią niewyciśniętego soku. W wyciskarce uzyskamy bardziej pełnowartościowy sok z fragmentami owoców. Kolejna sprawa to surowce, z jakimi sobie radzą te urządzenia. Sokowirówki mają problemy z owocami miękkimi i wszelkiego rodzaju surowcami liściastymi, na przykład z pokrzywami czy sałatą. Wyciskarka poradzi sobie bez problemu. Istotne są ponadto ilość uzyskiwanego soku oraz czas jego przygotowywania.

Wyciskane soki

Sokowirówki pracują ogólnie szybciej i jeśli mają wygodny mechanizm odprowadzania resztek, mogą pracować praktycznie non stop. Wyciskarki są znacznie powolniejsze, ale trzeba im oddać, że z tej samej ilości surowca wyprodukują więcej soku. Będzie to także sok znacznie lepszy, ponieważ nie będzie ani napowietrzony, ani podgrzany. Przewaga wyciskarek nad sokowirówkami przejawia się też w czasie czyszczenia tych urządzeń. Sokowirówki czyści niedługo i nie jest to przyjemne.